Poskramiacze kwantów

Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawy film dotyczący mechaniki kwantowej. Twórcy tej produkcji przybliżają ten temat w sposób przystępny i prosty, a jednocześnie przekazują sporą dawkę informacji. Dokument składa się z 5 części po 10 minut, wszystkie są dostępne na YT. Pierwszą część prezentuję poniżej.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Poskramiacze kwantów

  1. Atavus pisze:

    Interesujący film, bardzo interesująca tematyka. Polecił bym w tym miejscu książkę „Linia czasu” Michaela Crichtona. Sama ksiązka jest co najwyżej dobra (w wielu miejscach fabuła jest mocno naciągana i przewidywalna), ale w bardzo ciekawy sposób opisuje wykorzystanie fizyki kwantowej do podróży w czasie :).

  2. W roku 1935 fizycy Einstein, Podolski i Rosen opublikowali artykuł pod tytułem: „Can quantum-mechanical description of physical reality be considered complete?“ w którym postawili pytanie czy Mechanika Kwantowa jest teorią kompletną.
    Na podstawie mojego eksperymentu myślowego opisanego w poniższej pracy
    http://www.cwirko.eu/resources/Paradoks+EPR.pdf
    muszę stwirdzić że za fenomenem EPR nie ukrywa się ani żadne “zjawowe oddziaływanie” i z calą pewnością także żadna bliżej niesprecyzowana nielokalność w mikroświecie, ale zwykła nieumiejętność posługiwanie się przez fizyków podstawami geometrii na poziomie szkoły podstawowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s