Noc Kultury 2010!

Już za tydzień w Lublinie odbędzie się Noc Kultury 2010! Będzie to 4. edycja imprezy zorganizowanej w ramach starania się miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Podczas Nocy Kultury wszystkie instytucje kulturalne oferują darmowy wstęp oraz specjalne atrakcje, a publiczność do rana spaceruje po ulicach miasta. Najważniejszą sceną wydarzeń Nocy Kultury jest publiczna przestrzeń miejska, gdzie teatry o światowej renomie stają na równi z ulicznymi artystami, muzyka symfoniczna przeplata się z jazzem, folkiem i elektro-funkiem. Zdarzyć się może wszystko: koncerty na dachach budynków, na dziedzińcach i placach, performance i happeningi na skwerach i w zaułkach, instalacje plastyczne na głównej arterii miasta, spektakle w bramach czy fontannach miejskich, pokazy mody na schodach urzędowych gmachów, kino samochodowe i w salach Magistratu. Wszystkie te wydarzeniach których liczba co roku się zwiększa przyciągają do Lublina dziesiątki tysięcy osób.

Pełen spis atrakcji w ramach Nocy Kultury znajdziecie na stronie www.nockultury.pl.

Na poprzednich edycjach Nocy Kultury bawiłem się świetnie, teraz mam plan to powtórzyć! Do zobaczenia w piątkową noc na ulicach Lublina!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s