Kaczyński vs Palikot

Dziś w Lublinie odbył się wiec poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego. Spotkanie odbyło się w centrum miasta, na Placu Litewskim. W moim mieście Prawo i Sprawiedliwość, a siłą rzeczy także sam Kaczyński, cieszy się dużym poparciem. Widać to było także na placu podczas spotkania. Sympatycy PiS-u stawili się pod Baobabem i okazali poparcie swojemu kandydatowi na prezydenta.

Zapraszam do obejrzenia filmu i kilku zdjęć z wiecu, a także do zapoznania się z pozostałą częścią wpisu. Więcej w rozszerzeniu!

Warto wspomnieć, o czym także można dowiedzieć się ze wszystkich ogólnopolskich mediach, że w tym samym czasie i miejscu odbył się „piknik rodzinny” zorganizowany przez posła na Sejm RP Janusza Palikota. Konkurencyjna impreza miała zagłuszyć i sprowokować elektorat Kaczyńskiego, jednak stało się trochę inaczej – sympatyków PiS-u było zdecydowanie więcej, byli głośniejsi, bardziej wytrwali. Mniej więcej w połowie wiecu wyborczego, Janusz Palikot i spółka całkowicie zamilkli. Dzięki ciszy dalsza część spotkania z kandydatem na prezydenta mogła odbyć się bez problemów.

Nie od wczoraj wiadomo, że Palikot jest „krzykaczem Platformy Obywatelskiej”. Dziś jeszcze raz udowodnił, że z kulturą osobistą jest na bakier. Mimo usilnych starań posła PO, prowadzący wiecu, a przede wszystkim także zebrani na placu ludzie, nie dali się sprowokować.

Prowadzącymi wiec wyborczy byli poseł PiS Tomasz Dudziński oraz aktor z teatru im. Juliusza Osterwy Jan Wojciech Krzyszczak. Podczas spotkania krótkie mowy wygłosili: prof. dr hab. Ryszard Maciejewski (Uniwersytet Medyczny), mjr Marian Pawełczak (żołnierz AK i WiN), Krzysztof Choina (przewodniczący regionalnego NSZZ „Solidarność”) oraz Teresa Hałas (przewodnicząca Rady Regionalnej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Zamościu). Następnie na mównicę wkroczył Jarosław Kaczyński.

Kandydat na prezydenta nie mówił długo, ale rzeczowo. Skupił się na służbie zdrowia i stanowisku, jakie w tej sprawie reprezentuje. Wspomniał oczywiście o wielu rzeczach, ale o nie będę o tym pisał – polecam obejrzeć nagrany przeze mnie film. Relacja z wiecu wyborczego jest udostępniona i można ją obejrzeć poniżej. Film zmontowała Beata.

Tytuł tego wpisu jest pewnym nadużyciem. Nie doszło do wymiany zdań między tymi panami. Nawet nie byli w tym samym czasie na scenie – Palikot i cały jego happening ucichły przed przyjściem Jarosława Kaczyńskiego (przypuszczam, że został usunięty, ale nie wiem tego, więc mogę się mylić). Nagrania, które możecie obejrzeć w TV mogłyby sugerować, że doszło między nimi do jakiejś dyskusji – nic takiego nie miało miejsca. Tym tytułem raczej wskazuję na antagonistyczne nastawienie między Kaczyńskim a Palikotem.

Poniżej kilka zdjęć z wiecu:


Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Kaczyński vs Palikot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s