Festiwal Sztuk Mistrzów

Niedawno informowałem o Jarmarku Jagiellońskim, teraz natomiast nadmienię parę słów o innej dużej imprezie odbywającej się w Lublinie. Oczywiście chodzi o Carnaval Sztuk Mistrzów. Początek tego ciekawie zapowiadającego się festiwalu jest we czwartek, trwać będzie aż do niedzieli. Z programem można zapoznać się na oficjalnej stronie – www.sztukmistrze.eu.

Istotą imprezy jest zabawa. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna, jako najbliższa naturze ludzkiej. Poprzez jej aktualne przejawy – dziedziny takie jak nowy cyrk i buskerstwo otworzymy czas święta.

Karnawał jest to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega odwróceniu o 180 stopni. Tak jak kuglarz (ale też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu,śmierci ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie imprezy. Ja zjawie się na pewno, postaram się także zrobić parę fotek, a następnie wrzucić na bloga. Szczerze zachęcam zainteresować się Sztuk Mistrzami, ponieważ zabawa zapowiada się co najmniej niepospolicie.

One thought on “Festiwal Sztuk Mistrzów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s