Festiwal Sztuk Mistrzów

Niedawno informowałem o Jarmarku Jagiellońskim, teraz natomiast nadmienię parę słów o innej dużej imprezie odbywającej się w Lublinie. Oczywiście chodzi o Carnaval Sztuk Mistrzów. Początek tego ciekawie zapowiadającego się festiwalu jest we czwartek, trwać będzie aż do niedzieli. Z programem można zapoznać się na oficjalnej stronie – www.sztukmistrze.eu.

Istotą imprezy jest zabawa. Zabawie od zawsze towarzyszy sztuka ludyczna, jako najbliższa naturze ludzkiej. Poprzez jej aktualne przejawy – dziedziny takie jak nowy cyrk i buskerstwo otworzymy czas święta.

Karnawał jest to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega odwróceniu o 180 stopni. Tak jak kuglarz (ale też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. Karnawał jest czasem niszczenia, chaosu,śmierci ale także czasem odnowy, oczyszczenia, narodzin, jest czasem głupców, artystów i kuglarzy.

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie imprezy. Ja zjawie się na pewno, postaram się także zrobić parę fotek, a następnie wrzucić na bloga. Szczerze zachęcam zainteresować się Sztuk Mistrzami, ponieważ zabawa zapowiada się co najmniej niepospolicie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Festiwal Sztuk Mistrzów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s