Dobrość Ojczyzny

Janowi Pietrzakowi poświęciłem już jeden wpis. Można go przeczytać tutaj. Teraz poświęcę drugi. Pietrzak nie raz pokazywał, że potrafi w sposób zabawny, a jednocześnie rzeczowy, podsumować bieżącą sytuację polityczną. „Dobrość Ojczyzny” jest satyrycznym komentarzem związanym z przysięgą prezydencką, jaką złożył niedawno prezydent Komorowski.

Jeśli spodobał się wam komentarz związany z Komorowskim, to zachęcam także do obejrzenia krótkiego fragmentu Kabaretu Pod Egidą, w którym w 2008 roku Pietrzak zreferował exposé premiera Donalda Tuska.

Z jednym tylko nie zgodzę się z Pietrzakiem. W ciągu całego swojego wystąpienia Tusk mówił nie tylko o zaufaniu i potrzebach Polaków, ale także o swoich planach i pomysłach na rządzenie. Jeśli ktoś pamięta exposé wygłoszone przez premiera w 2007 roku, to może zauważyć, że Tusk jedno obiecał, drugie zrobił. Premier zapowiadał m.in. zmniejszenie podatku, zmniejszenie deficytu budżetowego, a także autostrady na Euro 2012. Więcej o tych obietnicach możecie przeczytać tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s