Komentarz ws. dopalaczy

Ciężko jest określić jednym słowem moje poglądy społeczno – polityczne, ale dwoma słowami już trochę łatwiej. Najtrafniejsze określenia, jakie mi przychodzą do głowy, to konserwatyzm i liberalizm. Jestem zachowawczy w kwestiach społecznych, lecz cenię sobie liberalizm w gospodarce.

Dlatego właśnie jestem w pełni przeciwny walce z tzw. dopalaczami, ponieważ utrudnianie bądź uniemożliwianie prowadzenia działalności gospodarczej bez prawomocnego wyroku sądu jest charakterystyczne dla totalitaryzmów, a nie państwa prawa.  Inna sprawa, czy korzystanie z luk prawnych i sprzedawanie produktów kolekcjonerskich jest właściwe. To, co zaprezentował rząd Donalda Tuska to jawne łamanie konstytucyjnych praw do wolności wyboru i wolności gospodarczej. A na dodatek przy pełnej aprobacie mediów i ogromnej rzeszy społeczeństwa. Co z resztą widać po odpowiedziach, jakie udzielili respondenci na moje pytanie o słuszność działań rządu:

Zdecydowanie tak 36.11%
Tak 13.89%
Mam wątpliwości 16.67%
Nie 11.11%
Zdecydowanie nie 22.22%

Wyniki na podstawie ankiety przeprowadzonej na blogu.

Fot. PAP

Jedną z najbardziej drażniących mnie kwestii są oszustwa, jakie dopuściły się media kontrolowane przez rząd. W środkach masowego przekazu podawano informacje o młodych ludziach, którzy stracili życie bądź zdrowie z powodu dopalaczy – wszystko byłoby okej w takim przekazie, gdyby to była prawda, bo po kilku dniach, po przeprowadzeniu sekcji zwłok lub po dokładnych badaniach, zawsze okazywało się, że przyczyna zgonu była inna.

Wszystkim tym, którzy w ankiecie opowiedzieli się „za” działaniami rządu Donalda Tuska, chciałbym zaprezentować bardzo ciekawy  dokument o dopalaczach, a dokładniej o najgorszym z nich. Zapraszam do zapoznania się z tym materiałem.

Oczywiście jestem świadom, że dopalacze są szkodliwe. Dlatego nie biorę i nie zamierzam zażywać dopalaczy (podobnie jak papierosów, jedynym „dopalaczem” akceptowalnym przeze mnie jest alkohol), lecz przede wszystkim uważam, że to nie powód, aby zamykać legalnie działający biznes.  Bo jakim prawem w Polsce legalnie są sprzedawane papierosy i alkohol? Dlaczego akurat te używki są dopuszczalne a dopalacze nie? Zważywszy, że „legalne dopalacze” są dużo bardziej szkodliwe dla zdrowia i społeczeństwa – dowodzą tego najróżniejsze badania.

Przede wszystkim należy kłaść nacisk na profilaktykę, uświadamiać młodym ludziom zagrożenia i skutki zażywania takich i innych środków. Prohibicja dopalaczowa przysparza jedynie popularności produktom kolekcjonerskim, a właściciele sklepów wykorzystują kolejne luki w prawe i omijają obowiązujące przepisy, aby móc dalej sprzedawać swoje produkty (dopalaczomaty).

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Komentarz ws. dopalaczy

  1. wlo pisze:

    elo powiem tak dopalacze byly sprzedawane w celech kolekcjonerskich nom ale wiadomo jak to jest mlodzierz chcac poznac to co nie legalne siegala do dopalaczy tak samo jak po alkohol. WIec zemkniecie dopalaczy bylo konieczne bo co znalazly sie tam takie zwiazki chcemiczne ktore narazaly ludzkie zycie. Z drugie stroony dopalacze byly tez tematem zastepczym rzady ale nie o tym tutaj mianowicie zmierzam do tego ze panstwo polskie powinno wzorem np. CZech zalegalizowac narkotyki tzw lekkie np marihuane ktora taak naprawde czysta tzn bez dodatkow chcemicznych nie jest szkodliwa dla organizmu ludzkiego jest bardziej zdrowa niz papierosy takze zalegalizowanie kontrolowoanych przez panstwo miekkich narkotykow myslle ze byloby dobrym krokiem. Jednak niestety nasze spoleczenstwo jest spoleczenstwe nie znajacym zalet tego narkotyku a uzywany sporadczynie nie prowadzic do uzaleznien podobnie jest z alkoholem takze uwazam ze panstwo powinno sie tym problemem zaintersowac a nie za grama wsadzac za kraty jak bandyte pozdrowka dla kumatych)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s