Piotr Wolwowicz wrogiem Polski Ludowej

Zapraszam do obejrzenia dwóch kawałków pochodzących z programu rozrywkowego Must Be the Music: Hrabia „Warszafka” oraz Piotr Wolwowicz „Pytasz mnie”. Zaintrygowały mnie komentarze jurorów, a dokładniej brak konsekwencji w sposobie oceniania.

„Macie coś do powiedzenia i to ważne, w muzie i w tekstach. Czy to się komuś podoba to już jest indywidualna sprawa słuchacza”.

„Jakieś bogoojczyźniane, takie patriotyzmy, to jest coś okropnego, nie daj się w to wciągnąć. Nie idź tą drogą!”

W przypadku „Warszafki” ocenione zostało wykonanie piosenki, jurorzy zdystansowali się do treści, uznając że ma drugorzędne znaczenie. Piotr Wolwowicz, który zaśpiewał piosenkę patriotyczną Andrzeja Rosiewicza pt. „Pytasz mnie”, nawet nie został oceniony. Dlaczego? A bo temat utworu był zły, bo piosenki „bogoojczyźniane” nie nadają się do takiego programu.

Jurorzy mają bardzo słabą pamięć…

Reakcja internautów na ocenę jury była natychmiastowa. Wykonanie Wolwowicza jest aktualnie wśród najpopularniejszych utworów na YouTube w kategorii „Rozrywka”. Na Facebooku zostało założone konto „Piotr Wolwowicz„, na którym wyrażane są najróżniejsze opinie dotyczące zarówno wykonania piosenki Rosiewicza, jak i oceny jurorów.

A co wy myślicie o tym repertuarze i o jury?

2 uwagi do wpisu “Piotr Wolwowicz wrogiem Polski Ludowej

 1. Siman pisze:

  IMO sprawa jest prosta: w pierwszym przypadku jurorzy mogli się zdystansować do treści, bo wykonanie było dobre i z jajem. W drugim – tandetne i „wiejskie”, wokal i aranżacja wyglądały jak wyjęte ze szkolnego przedstawienia. Moim zdaniem o to Zapendowskiej chodziło, gdy mówiła o „bogojczyźnianych patriotyzmach”. Można robić patriotyczne piosenki z klasą (Lao Che żeby daleko nie szukać), a można robić tanią chałturę, a potem bronić się, że górnolotna tematyka i dlatego tłamszą, lewacka ich mać. ;)

  • bethirsonek pisze:

   Gdyby, jak mówi Siman, chodziło o samą jakość śpiewu, który ponoć w tym utworze nie powalał, bo nie miał chłopak możliwości zaprezentować swoich wszystkich możliwości, to dlaczego jury o tym nie wspomina?
   Piotr nie musi być specjalistą od PR i jury wybór repertuaru powinno omówić, co skwapliwie uczynili. Jednak gdyby byli profesjonalistami to powinni ową krytykę oprzeć na jakości wybranej muzyki, a nie jej tematyce, a poza tym odnieść się w ogóle do śpiewu o czym troje z nich niestety zapomniało. Dlatego odnosi się wrażenie, że jedyne co przeraziło oceniających to patriotyzm, zwłaszcza, że Kora wydukała jednak zdanie „taki wielki głos w takim małym ciele”, a więc nie było chyba tak fatalnie z tym wokalem :p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s