Rafał Ziemkiewicz o patriotyzmie

Pisarz i publicysta, Rafał A. Ziemkiewicz, podczas spotkania w Skarżysku-Kamiennej wygłosił wykład o współczesnym patriotyzmie. Nawiązuje w swojej wypowiedzi do historii Polski i Stanów Zjednoczonych, do odmiennego postrzegania „patriotyzmu” wśród tych narodów. Oprócz tego Ziemkiewicz omawia rolę, jaką odgrywa Unia Europejska we współczesnej Europie, komentuje również sytuację wewnętrzną naszego kraju i mówi o absurdach polskiej polityki. Najważniejszym elementem wykładu jest przedstawienie nowoczesnego patriotyzmu.

Całość nagrania trwa niecałą godzinę, wg mnie to bardzo interesujący materiał.

Przy okazji chciałbym polecić dwie książki Ziemkiewicza. Pierwsza pt. Zgred zostanie wydana 26 kwietnia przez Wydawnictwo Zysk i S-ka. Jest to powieść napisana w formie dziennika.

Druga książka, to wywiad rzeka przeprowadzony z Ziemkiewiczem przez Rafała Geremka. Publikacja Wkurzam salon jest już dostępna w księgarniach, jak na razie zbiera sporo pozytywnych recenzji. Niestety jeszcze nie miałem okazji przeczytać tego wywiadu, lecz jest to jedna z tych pozycji, którą na pewno będę mieć na półce.

Polecam serdecznie wykład Rafała Ziemkiewicza pochodzący ze spotkania w Skarżysku-Kamiennej:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s