Koncert Andrzeja Kołakowskiego

W najbliższy czwartek (7 kwietnia) o godz. 18:00 rozpocznie się koncert Andrzeja Kołakowskiego. O tym artyście pisał wcześniej w kontekście Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego pieśni poruszają historyczno – religijno – społeczno – polityczne tematy, a te najpopularniejsze są właśnie o Żołnierzach Wyklętych. Kołakowski to działacz opozycyjny, bard, poeta i pedagog.

Koncert jest zorganizowany przez Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej Vade Mecum działający przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Kołakowski to absolwent KUL-u, w 1989 r. ukończył pedagogikę. W 2006 r. obronił pracę doktorską pt. System instytucjonalnej opieki całkowitej nad dzieckiem w Polsce w latach 1945 -1956 i jego realizacja w domach dziecka w województwie gdańskim. W 2008 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność opozycyjną w latach ’80. W najbliższy czwartek będzie gościł w Lublinie.

Koncert odbędzie się w Starej Auli, w Gmachu Głównym KUL-u przy Alejach Racławickich 14.

Zapraszam serdecznie w imieniu swoim i organizatorów. A teraz zachęcam do wysłuchania jednego z najbardziej znanych utworów Andrzeja Kołakowskiego:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s