Undergroundowe przedstawienie w Lublinie

„Metro” od 20 lat niepodzielnie króluje na scenie w Polsce, a wystawiane było również za granicą w renomowanych teatrach, m. in. w Nowym Yorku na Broadwayu w Teatrze Minskoff, w Operetce Moskiewskiej oraz Sankt Petersburgu, a także w Roubaix i Orléans we Francji. Dziś najsłynniejszy polski musical został wystawiony także w Hali Globus w Lublinie.

Bohaterowie „Metra” to młodzi ludzie, artyści nie mogący odnaleźć się w rzeczywistości nastawionej na zbijanie fortuny. To grupka idealistów, próbująca stworzyć coś samodzielnie, nie myśląc o pieniądzach, chcąca realizować siebie. Przeciwwagą dla nich jest bogaty reżyser i właściciel teatru – Filip (Janusz Józefowicz), chcący zrobić wielkie show i sporo na nim zarobić. W przedstawieniu widz zobaczy dwie skrajne postawy – idealisty i materialisty. Autorzy spektaklu nie odpowiadają, która droga życiowa jest lepsza, pozostawiają widzom miejsce na podjęcie samodzielnej decyzji.

Piosenki były rewelacyjne, gra aktorska dobra, a uroda kobiet powalająca – czego chcieć więcej? Do szczęścia wystarczyłby jeszcze dobry sprzęt, aby uniknąć szumów i trzasków, które prześladowały widzów podczas spektaklu. Najtrudniejsze zadanie mieli aktorzy pierwszoplanowi Natalia Srokocz (Ania) i Jerzy Grzechnik (Jan), którzy musieli mierzyć się nie tylko ze sztuką, ale także ze swoimi poprzednikami. Edyta Górniak, Kasia Groniec czy Robert Janowski dzięki temu musicalowi zaczęli być rozpoznawalni i doceniani, a ich wykonania po 20 latach dalej powalają.

Ciekawostka: w „Metrze” występowała także Doda.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Undergroundowe przedstawienie w Lublinie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s