Patriotyzm w modzie?

We wtorek 27 XI jeden z polskich projektantów mody przedstawił swoją nową kolekcję – Heroes. W wywiadzie, jaki Robert Kupisz udzielił po jej zaprezentowaniu, zdradził, że inspirował się zdjęciami z Muzeum Powstania Warszawskiego. Owocem tej inspiracji są motywy patriotyczne i historyczne w najnowszej propozycji projektanta.

Motywem przewodnim kolekcji jest orzeł biały – na koszulkach oraz przepaskach. Chciałbym, aby patriotyzm był stałym trendem wśród młodych ludzi, niezależnie od przemijającej mody. – Powiedział przed pokazem Kupisz.

Polska Agencja Prasowa udostępniła krótki film z tego pokazu. Po jego obejrzeniu, oprócz nowej kolekcji, widz może poznać zdanie 3 polskich celebrytów – Anety Kręglickiej, Moniki Olejnik oraz Szymona Majewskiego. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem, nie jest długi, za to interesujący pod względem tematycznym.

Modelom i modelkom na wybiegu towarzyszyła muzyka Anny Marii Jopek.

Przy okazji tego wpisu uważam, że warto zareklamować sklep z „odzieżą patriotyczną” – Surge Polonia, którego założycielem jest jeden z doktorantów historii UMCS – Mateusz Staroń.

„Powstań Polsko” to pierwsza na świecie marka odzieży patriotycznej łącząca tematykę patriotyczną z najnowszymi trendami designu. Markę tworzy grupa przyjaciół zafascynowanych polską historią, którzy postanowili przybliżyć jej najciekawsze epizody szerokiemu gronu odbiorców, nadając im współczesny wymiar. Naszą ambicją jest stworzenie szeroko rozpoznawalnej marki odzieży kojarzonej z wysoką jakością oraz patriotycznym przekazem. Chcemy dowieść, że patriotyzm może być zarówno ciekawy, jak i niezwykle inspirujący. Autorzy sklepu i projektanci chcą pokazać nowe spojrzenie na patriotyzm.

A czy wy ubralibyście się w coś takiego? Co sądzicie o noszeniu ubrań z motywami patriotycznymi?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s